بورس تایم

تست خودشناسی

1-به طور کلی بهترین دوستتان از نظر ریسک پذیری شما را چگونه توصیف می کند؟

2-در یک مسابقه تلویزیونی هستید و باید یکی از گزینه زیر را انتخاب کنید. کدام گزینه را ترجیح می دهید؟

3-فرض کنید پس اندازی را از دست داده اید که برای تنها تعطیلات طول عمر خود کنار گذاشته بوید. سه هفته قبل از برنامه سفر شغل خود را از دست داده اید. چه کار می کنید؟

4-به طور کاملا تصادفی مبلغ 100 میلیون تومان به دست شما رسیده است. شما می بایستی این پول را صرفا سرمایه گذاری کنید. کدام گزینه را انتخاب می کنید؟

5-با توجه به تجربیات قبلی خود، فکر می کنید که چقدر راحت هستید سرمایه خود در سهام شرکت های بورسی سرمایه گذاری کنید؟

6-وقتی کلمه ریسک را می شنوید کدام گزینه اولین چیزی است که به ذهنتان می رسد؟

7-خبرگان مالی پیش بینی کرده اند که قیمت املاک افزایش پیدا خواهد کرد و احتمالا قیمت اوراق مشارکت نزول کند. همچنین متخصصین مالی بر این عقیده اند که اوراق مشارکت دولتی یک سرمایه گذاری نسبتا امن است. اکثر سرمایه شما در اوراق مشارکت دولتی با نرخ بهره های بالاتر از قبل سرمایه گذاری شده است. کدام گزینه را ترجیح می دهید؟

8-با توجه به بهترین و بدترین حالات زیر کدام گزینه را ترجیح می دهید؟

9-مازاد بر دارایی هایی که دارید، به شما 5 میلیون تومان داده شده است و از شما خواسته شده که یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید.

10-مازاد بر دارایی هایی که دارید، به شما 10 میلیون تومان داده شده است و از شما خواسته شده که یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید.

11-فرض کنید مبلغ 500 میلیون تومان از طرف یکی از خویشاوندان تان به شما ارث رسیده است و قرار است همه مبلغ مذکور را فقط در یکی از گزینه های زیر سرمایه گذاری کنید. کدامیک را انتخاب می کنید؟

12-اگر قصد سرمایه گذاری مبلغ 100 میلیون تومان را داشتید، کدامیک از سرمایه گذاری های زیر برای شما جذاب تر بود؟

13-شما، دوست مورد اعتمادتان و همسایه تان که یک زمین شناس باتجربه است  به هم ملحق می شوید تا با همدیگر وجه نقد مورد نیاز برای یک سرمایه گذاری پر ریسک اکتشاف معدن طلا را تامین کنید. اگر سرمایه گذاری گروه، موفقیت آمیز باشد به میزان 50 تا 100 برابر سرمایه اولیه تان بازده کسب می کنید. اما اگر سرمایه گذاری شما با شکست مواجه شود، کل سرمایه اولیه را از دست خواهید داد. دوست شما برآورد می کند که احتمال موفقیت این طرح 20 درصد است. اگر سرمایه ای در دست داشته باشید چقدر در این سرمایه گذاری پول می گذارید؟

ساسان پرهون

ساسان پرهون

کارشناسی حسابداری- دارای گواهینامه های حرفه ای سازمان بورس- پنج سال سابقه فعالیت در کارگزاری بورس با سمت معامله گر کالا و اوراق بهادار

مرتبط نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *