بورس تایم

ابزارهای معامله گری

ماشین حساب لات سایز (ماشین حساب ریسک)

شما به عنوان یک تریدر فارکس بایستی لات سایز مناسب برای هر معامله را محاسبه کنید. در واقع شما با تعیین سایز معامله، ریسک کل سرمایه را مشخص می کنید.

این کار نیاز به انجام برخی عملیات ریاضی دارد. این عملیات ریاضی زمانبر و گاهی گیچ کننده هستند. بنابراین با استفاده از محاسبه گر لات سایز می توانید علاوه بر صرف جویی در زمان، احتمال اشتباه در محاسبات را کاهش دهید.
تعیین لات سایز معامله به معنی تعیین حداکثر ریسک در یک معامله است. گاهی اوقات، نمودار بر خلاف پیش بینی شما حرکت کند و معامله شما با برخورد به حد ضرر یا استاپ لاس، بسته می شود. در این حالت، شما می خواهید بدانید حجم معامله را به چه میزان بایستی تعیین کنید تا در صورت زیان، بیشتر از حد مشخصی (مثلا بیشتر از 2%) سرمایه خود را از دست ندهید.
محاسبه گر لات سایز با توجه به پارامترهایی که شما برای آن مشخص می کنید، اندازه مناسب یک معامله را به شما نمایش می دهد. این پارامترها به شرح زیر می باشند.

  Deposit currency: ارز معاملاتی شما در حساب بروکر           ACCOUNT BALANCE: مجموع سرمایه در حساب معاملاتی          INSTRUMENT: جفت ارز مورد معامله      STOP LOSS (pips): فاصله حد زیان معامله از نطقه ورود (به پیپ)           RISK : حداکثر ضرر قابل پذیرش در یک معامله (می تواند به درصد یا به مبلغ تعیین شود)

ماشین حساب پیپ 

به حداقل تغییرات نرخ یک جفت ارز، پیپ گفته می شود. زمانیکه وارد یک معامله فارکس می شوید،  تغییر هر پیپ می تواند سود و زیان متفاوتی برای شما داشته باشد.

با محاسبه گر زیر می توانید ارزش یک یا چند پیپ را در شرایط مختلف محاسبه کنید. اما قبل از آن بایستی موارد ذکر شده در پایین را برای این ماشین حساب فارکسی، تعیین کنید.

Pips: تعداد پیپ هایی که قصد دارید ارزش پولی آن را مشخص کنید

Instrument: جفت ارز مورد معامله

(trade size) units: لات سایز یا اندازه معامله یا حجم معامله

deposit currency: ارز معاملاتی شما در حساب بروکر

 

ماشین حساب سود و زیان فارکس

تقویم اقتصادی 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *