بورس تایم

یک حرفه ای هستم

از آنجا که شما یک حرفه ای در زمینه مالی هستید برای رسیدن به موفقیت فقط کافی است کمی بیشتر تلاش کنید. شما می خواهید معلومات حرفه ای خود را افزایش دهید و در عین حال که علم خود را به دیگران ثابت می کنید، موقعیت های شغلی بهتری برای خود بسازید. بسته به این که هدف شما بازارهای بین المللی است یا می خواهید در بازارهای داخلی فعالیت کنید نیاز به گواهی نامه های حرفه ای بخصوصی دارید.

برای جهانی شدن و تصدی مشاغل مهم در بازارهای بین المللی لازم است در آزمون های بین المللی شرکت کرده و نمره قبولی در آن آزمون ها را کسب کنید. در نظر داشته باشید که داشتن این مدارک تضمینی برای یافتن شغل مورد نظر شما نیستند. بلکه یک اعتبار جهانی برای شماست. از جمله مهمترین مدارک بین المللی مالی عبارت اند از:

1-مدرک CFA

2-مدرک FRM

بد نیست بدانید که مدرک CFA یک مدرک تحلیل گری مالی و مدرک FRM مربوط به مدیریت ریسک می باشد. بنابراین قبل از هر چیزی باید بدانید که در کدام بخش مالی می خواهید فعالیت کنید.

همچنین اگر قصد دارید در بازار بورس تهران فعالیت کنید نیاز به گواهینامه های حرفه ای سازمان بورس دارید. برای اخذ این گواهینامه باید در آزمون های سازمان بورس شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید. در نظر داشته باشید که داشتن این گواهینامه ها تضمینی برای ورود به بازار و یافتن شغل مورد علاقه تان نیست. اما جهت تصدی یک سمت در بازار بورس تهران حتما باید گواهینامه مربوط به آنرا داشته باشید و بدون آن شما مجاز به فعالیت حرفه ای در نهادهای مالی بازار سرمایه نخواهید بود. این گواهینامه ها عبارتند از:

1-اصول بازار سرمایه

2-معامله گری بازار سرمایه

3-کارشناسی عرضه و پذیرش

4-مدیریت نهادهای بازار سرمایه

5-تحلیلگری بازار سرمایه

6-مدیریت سبد اوراق بهادار

7-ارزشیابی اوراق بهادار

در بین این مدارک، آزمون اصول بازار سرمایه پیش نیاز سایر آزمون ها است. همچنین برای اینکه بتوانید در آزمون های مدیریت سبد اوراق بهادار و ارزشیابی اوراق بهادار، می بایستی گواهینامه تحلیلگری را داشته باشید.

می خواهید از جزئیات آزمون های بین المللی مالی بدانید؟ اینجا کلیک کنید

می خواهید درباره گواهینامه های حرفه ای سازمان بورس بیشتر بدانید؟ اینجا کلیک کنید

اگر این مطلب براتون مفید بود امتیاز بدین!

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز 0 / 5. تعداد آرا 0

شما اولین نفری هستید که به این پست امتیاز میدین!